rp_urlop14.jpgTurystyka nie musi być nudna! Zejdź z najpopularniejszych szlaków i poszukaj bardziej nietypowego miejsca na spędzenie wakacji. A może Słowenia? To kraj w centrum Europy, z którego bardzo blisko jest do Włoch, Austrii, Węgier i Chorwacji. Tu doskonale sprawdza się powiedzenie, że „małe jest piękne”. Polecam zwiedzić Lublanę, tętniącą życiem stolicę miasta.

Do największych atrakcji turystycznych Słowenii należą zespoły jaskiń. Najbardziej znaną jaskinią jest Jaskinia Postojna, która posiada blisko dwadzieścia kilometrów skał i korytarzy. Są one udostępnione turystom do zwiedzania już od XIX wieku. Obecnie w jaskini tej funkcjonuje kolejka.
Nieco mniej znaną, ale o wiele bardziej monumentalną, spektakularna jaskinią jest Jaskinia Skocjańska. Jeśli musimy wybrać zwiedzanie jednej z nich, polecam Skocjańską.
Poza tym w Słowenii warto zobaczyć Bled z zamkiem, jeziorem i położoną na nim wyspą, oraz wzgórza z win­ni­ca­mi w re­gio­nie Goriška Brda. Zachwycić mogą również kaniony rzek, na przykład Szmaragdowej Soczy.