Atrakcje turystyczne Warszawy (9)Polska jest krajem o pięknej, ale i trudnej historii. Wiele naszych miast wciąż nosi ślady dawnych walk i wojen. Warto ruszyć śladami takich właśnie historycznych wydarzeń, zamiast wylegiwać się latem na plaży. Wyprawa taka może przynieść wiele wiedzy o historii, a także wiele przyjemności z odkrywania nowych miejsc. Polskie miasta mają wiele do zaoferowania  jeśli chodzi o atrakcja dla turystów. Historyczny Kraków urzeka swoim pięknem, Poznań przyciąga wspaniałym rynkiem, a atrakcje turystyczne Warszawy nie mają sobie równych.
Co ważne, wstęp do wielu historycznych miejsc jest bezpłatny lub kosztuje przysłowiową złotówkę.
Zwiedzanie polskich zabytków jest świetną opcją dla rodzin z małymi dziećmi, które mogą się wiele nauczyć przy okazji wspólnie spędzanego czasu.
Dobrym pomysłem między punktami na naszej mapie zwiedzania będzie zjedzenie lodów czy wypicie ciepłej kawy w jednej z urokliwych kawiarenek przy rynku, a później spacer w poszukiwaniu starych kamienic, których pełno w całym kraju.
Władze miast coraz bardziej starają się przyciągać turystów, inwestując spore kwoty w renowacje starówek i historycznych miejsc. I to się opłaca – coraz częściej zamiast oklepanych kierunków wycieczek wybieramy prawdziwe wyprawy śladami polskich królów i historycznych wydarzeń. To świetna zabawa dla całej rodziny!