We współczesnym świecie rozwój technologii z dnia na dzień nabiera tempa. Dla niektórych ludzi wynalazki takie jak telewizory z wielkim kineskopem, komórki z anteną i dyskietki to elementy z poprzedniej epoki. Podobnie ma się rzecz z fotografią. Postęp w tej dziedzinie także jest bardzo widoczny. Aparaty analogowe już dawno zostały wyparte przez te cyfrowe a klisze wymieniono na karty micro sd. To spowodowało, że coraz mniej ludzi decyduje się na wywoływanie zdjęć. Pomijając to, że kosztowny jest wydruk tysiąca zdjęć z wycieczki do Malborka (karty pamięci mają sporą pojemność), to wydaje się to niepraktyczne. Łatwiej jest trzymać je na komputerze. To wszystko prawda, jednakże nic nie zastąpi papieru.

Zdjęcia dają nam możliwość zatrzymania tych wyjątkowych, ulotnych chwil. Aparat towarzyszy nam na wszelkiego typu wyjazdach, wycieczkach, imprezach, świętach. Pozwala uwiecznić naszych bliskich w ważnych dla ich życia momentach. Mogą nam także posłużyć w innym celu. Od jakiegoś czasu w internecie na popularności zyskują tzw. „fotoalbumy”. Mają one charakter książek, w których wydrukowane są zdjęcia. Świetnie nadają się na prezent, np. na Dzień Matki, korzysta się z nich także w przypadku imprez takich jak Pierwsza Komunia Święta. Profesjonalni fotografowie i modelki używają fotoksiążek jako swoich portfolio.

Druk fotoalbumów to usługa, na którą jest coraz większy popyt. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że za projekt całkowicie odpowiedzialny jest klient. Ściąga on program ze strony producenta i przystępuje do procesu twórczego. Może wybierać spośród gotowych szablonów i inspiracji, lub postarać się i użyć własnej wyobraźni. Po zapisaniu projektu przesyła go do drukarni, która zajmuje się całą resztą. Efekt jest głównie zależny od pomysłowości klienta. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, zapraszam tutaj.