W momencie, kiedy słońce wstaje coraz wcześniej a zasypia naprawdę późno nikomu z nas nie chce się pracować. W głowach mamy góry, morze, wczasy i opalanie przy słońcu. Nasza efektywność w prac zdecydowanie spada a my sami chcemy już tylko odpocząć.

Oczywiście można próbować pić kolejną kawę, zasłaniać okna i udawać, że wcale nie ciągnie nas nad pobliskie jezioro, jednak obawiam się, że nawet najlepsi kłamcy nie są w stanie oszukać tak idealnie samych siebie. Wystarczy, że wpiszemy do naszej przeglądarki internetowej: „czarter Chorwacja” a zauważymy, że mnóstwo osób poszukuje dokładnie tego samego co my – radości, spokoju i odpoczynku od pracy.

Nie zamierzam rzecz jasna nikogo przekonywać do brania urlopu, to wyjątkowo indywidualna sprawa, jednak ja muszę przyznać, że moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest odpocząć, naładować akumulatory i wrócić do pracy, która przecież na nas zaczeka, niż udawać, że mamy siłę na kolejne przekładanie dokumentów i w gruncie rzeczy oszukiwać własnego pracodawcę.