Dla wielu z nas, kiedy mamy przed oczami nasze ciało opakowane w czystą masę mięśniową widzimy obrazy z niezliczonymi godzinami w siłowni, ale dieta nie przychodzi nam do głowy. Cóż, każdy organizm potrzebuje potrzebuje kalorii i dokarmiania rosnącej masy mięśniowej i dostosowania się do zmieniającego trybu życia. Przed dokonaniem nagłej zmiany w swoim stylu życia, może warto skonsultować się z lekarzem, osobistym trenerem i dietetykiem.

Czysta masa mięśniowa niewątpliwie wymaga odpowiedniej diety, dlatego warto dowiedzieć się czym są kompletne i niekompletne białka
Kompletne białko zawiera odpowiednią ilość wszystkich aminokwasów, które powinny być włączone do diety.
W celu zbudowania mięśni, trzeba spożywać kompletne białka znajdujące się w jajach, mięsie, rybach, serach, mleku.
Trzeba też pomyśleć o dołączeniu do diety węglowodanów.
Ważne jest, aby jeść produkty bogate w węglowodany, dzięki czemu organizm może wykorzystać glikogen (energia). Czysta masa mięśniowa potrzebuje gdzieś pomiędzy 40% i 60% węglowodanów, czyli około 1500 kalorii dziennie.
Węglowodany uzyskać niesłusznie złą reputację na diecie, ponieważ złożone węglowodany są rozkładane powoli i mają niski indeks glikemiczny (-nie tak dużo cukru), są dopuszczalne do spożycia po treningu, a zwłaszcza rano przy śniadaniu. Powinniśmy starać się wybierać węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, które są zdrowsze i uwalniają swoją energię wolniej.