Istnieją zawody o których wiele osób nie ma pojęcia. To często tajemnicze prace, które ktoś musi wykonać. Często nieźle płatne, nietypowe i tak naprawdę nieznane szerokiej publiczności. Jednym z takich zawodów jest fordansekra. Któż to taki?

Jeśli byłeś kiedyś w klubie w którym wydawało Ci się, że zbyt wiele się nie dzieje, ale nagle dostrzegałeś kilka ładnych, dobrze wyglądających i świetnie się bawiących, atrakcyjnych dziewczyn – to pewnie nieświadomie zauważyłeś fordanserki. To młode kobiety zatrudnione przez klub by tworzyć sztuczny tłum i pomagać rozkręcać imprezy. Ich rola polega na tym, żeby na początku wieczoru – kiedy niewiele osób wchodzi na parkiet i atmosfera jest jeszcze dość sztywna – sprawiać wrażenie dobrej zabawy.
Dziewczyny w ramach zapłaty otrzymują oczywiście wynagrodzenie pieniężne, poza tym często mają dostęp do baru i zapewnione taksówki, które po imprezie odwożą je do domu. Dla wielu z nich to łatwe pieniądze i szybki sposób, by sobie dorobić bez większego wysiłku.