Straszny Labirynt 3

Gra Straszny Labirynt 3 to produkcja, która naprawdę namieszała na rynku mobilnym (na smartfonach z Androidem i iOSem) na początku tego roku. Poprzednia część tej kontrowersyjnej gry rozbiła prawdziwy bank popularności dzięki swoim specyficznym i przemyślanym mechanikom, a także enigmatycznej i mrocznej fabule, a także zdobyła wiele bardzo wysokich ocen od graczy, ale również od znanych krytyków i redakcji.

Najczęściej wśród zalet tej ciekawej gry gracze i krytycy wymieniali świetną fabułę, która łączy w sobie wiele wątków związanych z mrocznym fantasy i książkami Lovecrafta. Świetna i płynna grafika, którą można momentami pomylić z grafiką z poważnych gier na konsole i komputery również zrobiła wrażenie na niejednym krytyku i recenzencie. Gra ma też świetne udźwiękowienie i właśnie z tego powodu twórcy zalecają już na pierwszej planszy startowej Strasznego Labiryntu o granie w ten tytuł wyłącznie z założonymi słuchawkami.

Dzięki temu seria Straszny Labirynt dzięki dwóm bardzo dobrym częściom zdobyła prawdziwą rzeszę wiernych fanów niespotykaną przy żadnej innej grze na Androidzie czy iOSie.

Fenomen tej gry opisywany był już wielokrotnie w wielu znanych i cenionych czasopismach dotyczących gier i to mimo faktu, że jest to w końcu jedynie gra mobilna, a nie „poważna i duża” gra przeznaczona na komputery stacjonarne i konsole. Jednak nic bardziej mylnego – twórcy Strasznego Labiryntu zapowiedzieli bowiem cztery dni temu na oficjalnym koncie twitterowym ich studia, że Straszny Labirynt 3 trafi jeszcze w tym roku na konsole Xbox One oraz Playstation 4. I to wszystko za darmo!