Jedną z form rehabilitacji dzieci z zaburzeniami funkcji ruchowych jest hipoterapia. To metoda wykorzystująca elementy jazdy konnej w celu poprawienia sprawności fizycznej i psychicznej, jak również ułatwienia im kontaktu ze środowiskiem społecznym.

Opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym wymaga dużo cierpliwości i czasu ze strony rodziców. Przygotowanie dziecka do zajęć hipoterapii wiąże się między innymi z zapewnieniem mu odpowiedniego ubioru, ochraniaczy i innych akcesoriów do jazdy konnej. W tym zakresie pomocny jest internetowy sklep jeździecki. W nim zamówić można kurtki, kamizelki, czapki, kolanówki, ochraniacze jeździeckie, i różne inne niezbędne artykuły. Wszystko to jest w dobrym gatunku i rozmiarach dopasowanych do wieku i wzrostu dziecka.

Internetowy sklep jeździecki prowadzi sprzedaż wysyłkową, zakupiony towar dostarczany jest do domu zamawiającego – to duża oszczędność czasu dla rodziców. Internetowy sklep jeździecki daje gwarancję zakupu markowych akcesoriów do zapewnienia dzieciom komfortu i bezpieczeństwa podczas hipoterapii.