Jedziemy w góry!

Lato zbliża się wielkimi krokami. Promienie słoneczne zaczynają nam o tym coraz częściej przypominać, dlatego czas zacząć myśleć o wakacjach. Jeśli nie przepadamy za wylegiwaniem się na plaży, mamy dla was inne rozwiązanie, bardziej aktywne. Góry! Prezentujemy mini-poradnik dla osób, które cenią sobie bliski kontakt z naturą, a przy okazji chcą zaoszczędzić pieniądze na noclegi w hotelach czy schroniskach. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że warunki mogą nas zaskoczyć, więc bądźmy przygotowani na wszystko.

Porzuciliśmy wizję komfortowego pokoju w hotelu z widokiem na góry, ale tak czy inaczej, zależy nam, żeby jednak było bezpiecznie, sucho, pojemnie i można było… się wyspać. Jeśli chcemy spełnić te wszystkie warunki, trzeba wybrać właściwy namiot.

Zadowolenie z pobytu wiąże się z wieloma czynnikami, czasem od nas niezależnymi. Jednak, aby mieć miłe wspomnienia, dużą rolę odgrywa sen. Jeśli będziemy wyspani, wtedy z innym nastawieniem wyruszamy w drogę. Widoki stają się piękniejsze, zabytki dużo ciekawsze, a ptaszki ćwierkają o wiele przyjemniej. No to kupujemy namiot!

Warto zwrócić uwagę, czy posiada wolnostojącą konstrukcję, która pozwoli nam na rozbicie na różnego rodzaju podłożu. Śledzie nie są wtedy do niczego potrzebne, a beton nie będzie już taki straszny. Kolejny warunek, który powinien spełnić namiot idealny to właściwa wentylacja, dzięki czemu będziemy odczuwali komfort nawet w niesprzyjających warunkach (np. wilgotne rejony). Wtedy unikniemy nadmiernego osadzania się wydychanej pary wodnej na suficie namiotu, która w konsekwencji uprzykrza nam życie kapaniem na twarz czy śpiwór.

Wspomniana kondensacja ma miejsce, kiedy mamy do czynienia ze zbyt dużą różnicą temperatur na zewnątrz i wewnątrz. Dzieje się tak zazwyczaj, kiedy rozbijemy się przy rzeczy czy w wysokiej trawie, gdzie znajduje się sporo wilgoci.

Przy zakupie warto sprawdzić, czy nasz potencjalny namiot ma dwa wejścia, gdyż pozwoli nam to na zrobienie właściwego przeciągu, a także w nocy nie musimy obawiać się, że nadepniemy drugą osobę, która śpi przy wejściu. Jeśli decydujemy się na wypad do szczególnie gorących krajów, polecamy zakupić namiot, w którym tropik jest niezależny od sypialni.

Zdarza się, że wilgoć jest wszechobecna, czyli nadciąga również od spodu, więc decydujmy się na namiot, który wyposażony będzie w wodoodporną podłogę, która dodatkowo będzie odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Każda przestrzeń jest na wagę złota, więc zalecamy zakupić na namiot, w którym znajdują się kieszenie wewnętrzne, a sam namiot nie jest zbyt ciężki, gdyż nie potrzebujemy dodatkowego ciężaru, jeśli spacerujemy po górach. Widoczny na zdjęciu model King Camp posiada te cechy, dodatkowo posiadając worek kompresyjny. Jest bardzo prosty w rozkładaniu i wodoodporny. Górskie wędrówki nie będą już nam straszne.

W następnym artykule poruszymy kwestię pozostałych, niezbędnych gadżetów, które warto zabrać w góry. Już dzisiaj zachęcamy do lektury i życzymy komfortowych, górskich wypadów. Do następnego przeczytania!