Loty do Londynu (9)Popularnym celem podróży Polaków od dawna jest Londyn w Wielkiej Brytanii. Poza bogatą historią oferuje wiele charakterystyczną kulturę. Wśród najsłynniejszych celów turystycznych w Londynie na pewno trzeba wymienić Big Bena, Pałac Buckingham i Tower of London. Wg. Office for National Statistics stolicę Wielkiej Brytanii i Anglii odwiedza rocznie w celach turystycznych ponad 31 milionów osób wielu narodowości, wśród których niesłabnącym środkiem podróży są samoloty i loty do Londynu.

By móc cieszyć się wszystkimi historycznymi miejscami, a także zwiedzić o wiele więcej konieczne jest odpowiednie przygotowanie podróży. Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed turystą jest dobra organizacja transportu. Jednym z najpopularniejszych środków podróży turystycznych są samoloty. Bezpośrednie loty do Londynu z polskich miast oferowane są przez wiele linii lotniczych m.in. przez Polskie Linie Lotnicze LOT, British Airways lub przyjaźniejsze dla portfela linie Ryanair i Wizz Air. Koszty lotów do Londynu są mocno zróżnicowane i uzależnione nie tylko od linii lotniczej, ale przede wszystkim od czasu, w którym planujemy odbycie podróży. Podróże poza sezonem są często kilkanaście procent tańsze niż te odbywane w szczycie sezonu turystycznego. Najtańsze bilety na loty do Londynu są w styczniu, a najdroższe w sierpniu.

Planując podróż warto ułożyć nie tylko plan zwiedzania stolicy Anglii, ale i zadbać o wybór dobrego środka transportu, a loty do Londynu nie bez powodu cieszą się dużą popularnością.