Loty

W obecnych czasach bardzo na popularności zyskują loty, ponieważ podróże samolotem są bez wątpienia najszybszym sposobem na komunikację i są ponadto bardzo wygodne. Firmy starają się też posiadać w swojej ofercie przeloty w różnych cenach, które często wychodzą dużo korzystniej niż samochód czy kolej. Najwięcej zyskujemy jeśli rezerwujemy bilet dużo wcześniej lub wykorzystujemy jakąś aktualnie trwającą promocję na bilety.
Z tych właśnie powodów loty są popularne i ich popularność stale rośnie. Polacy najczęściej latają do krajów nam bliskich, czyli Niemiec, Francji, krajów Skandynawskich.
Ogromną popularnością cieszą się loty Kraków Sztokholm, ale też coraz częściej Polacy latają w obrzeżach naszego kraju. Coraz więcej jest lotów Warszawa-Gdańsk i Kraków-Warszawa. Wzrost liczby takich linii i obniżka cen wynikają z zapotrzebowania rynku. Firmy coraz częściej decydują się wysyłać swoich przedstawicieli w różne obrzeża kraju właśnie samolotem, ponieważ nierzadko jest to tańsze rozwiązanie niż podróż samochodem z południa na północ. Dodatkowo oprócz kosztów podróży pracodawcy biorą pod uwagę czas jaki jest wykorzystywany na podróż zamiast na pracę, co niejako także można przeliczyć na pieniądze biorąc pod uwagę dniówkę danej osoby.
Oczywiście mimo wszystko najczęściej z lotów międzynarodowych korzystamy w celach prywatnych odwiedzając naszych bliskich za granicą, a Polacy, którzy wyjechali za granicę naszego kraju także latają, aby móc odwiedzić rodzinę i przyjaciół, którzy zostali w kraju.