Resident Evil jako najstraszniejsza gra na świecie.

W tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym szóstym roku, w Japonii firma Capcom zapoczątkowała produkcję serii gier komputerowych z gatunku survival horror. Powstała najstraszniejsza gra na świecie, Resident Evil. W Japonii wydawana pod tytułem Biohazard. Gra sprzedała się liczbie ponad pięćdziesięciu milionów egzemplarzy.
Akcja rozgrywa, się w fikcyjnym mieście Raccoon City, gdzie przedostał się wirus T. Wirus ten powoduje epidemię. Bardzo szybko rozprzestrzenia się w miasteczku. Zdrowi ludzie zamieniają się w zombie. Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki postanawia zrzucić na miasto bombę atomową.
W grze mamy do wyboru różne poziomy trudności. Najstraszniejsza gra na świecie składa się z dwóch głównych elementów. Jest to walka z przeciwnikami, walka z zombie, rozwiązywanie zagadek i łamigłówek.
Pojęcie zombie pochodzi od afrykańskiego słowa zumbi. Wywodzi się z kultu voodoo. Rytuały opętania są podstawą tego kultu. Zombie oznacza osobę zniewoloną i ślepo wykonującą polecenia. Wyznawcy voodoo wierzą, iż kapłani mogą uśmiercić zdrowego człowieka, a następnie w kilka dni po pogrzebie przywrócić go do życia. Ciało człowieka pozornie przywróconego do życia, zamieszkane jest przez ducha śmierci. Dziś obraz zombie jest powszechny w kulturze masowej.
Najstraszniejsza gra na świecie była inspiracją do nakręcenia aż sześciu części filmu o tym samym tytule. Film zadebiutował na ekranach kin w dwa tysiące pierwszym roku i odniósł finansowy sukces.
Resident Evil to najstraszniejsza gra na świecie, dostępna dla pełnoletnich graczy.