Łyżwy kojarzą się zwykle z pięknymi kostiumami łyżwiarek i łyżwiarzy hokejowych. Brokat, lśniące tkaniny i skąpe stroje. To świetny strój na zawody łyżwiarskie. Nie nadaje się jednak całkowicie na jazdy rekreacyjne. Nauka jazdy na łyżwach najczęściej zaczyna się od doboru odpowiedniego stroju.
Można wybrać wygodny dres, który nie krępuje ruchów. Musi być on jednak odpowiednio ciepły. Pod spód konieczna jest koszulka z długim rękawkiem. Dobrze jest także ubrać sportowe rękawice. Ochronią one nie tylko przed mrozem, ale i upadkiem.
Strój sportowy nie jest jednak konieczny, zwłaszcza gdy planujesz jeździć sporadycznie. Możesz założyć dowolny zestaw, który nie krępuje ruchów. Zapomnij jednak o grubym, góralskim swetrze i kurtce z ociepleniem. Lepiej założyć lżejsze ubrania, ale w kilku warstwach. Podczas wysiłku nie przegrzejesz się tak łatwo. Możesz też szybko pozbyć się niepotrzebnych warstw. Nie tylko będziesz się czuł bardziej komfortowo, ale także unikniesz przeziębienia. Nie zapomnij też o rękawiczkach i czapce.