Karnet na basen, siłownię czy też inny profesjonalny obiekt sportowy nie jest rzeczą tanią. Gdy uprawiamy sport tylko okazyjne, alternatywą może być wykorzystanie sprzyjającej pogody do ćwiczeń. Możemy pobiegać, przejechać się rowerem lub też skorzystać z siłowni na dworze.
Siłownie zewnętrzne dotarły do naszego kraju całkiem niedawno. A szczęście pomysł ten szybko pochwycił. Chyba w każdym mieście możemy spotkać tego typu obiekt.
Korzystanie z niego niesie ze sobą masę zalet. Nie ogranicza nas czas otwarcia – siłownie są dostępne całą dobę. Oczywiście najlepiej z nich korzystać przy świetle dziennym.
W przeważającej ilości przypadków siłownie takie są wyposażone w tablice z instrukcjami jak danego urządzenia używać. W trosce o bezpieczeństwo korzystających maszyny do ćwiczeń są regularnie serwisowane. W bliskiej odległości od siłowni znajdują się najczęściej ławki z których można korzystać podczas przerw.
Ludzie którzy przychodzą na takie obiekty z reguły nie są profesjonalnymi sportowcami. To  tacy sami ludzie jak my, chcący aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu.
Na portalach społecznościowych można spotkać grupy zainteresowanych takimi obiektami. Gdy potrzebujemy towarzystwa do ćwiczeń, zawsze możemy zaproponować wspólny wypad. Sport nawet w takiej amatorskiej formie jest doskonałym czynnikiem integrującym.