Spells Of Gold

Rozległe, fantastyczne światy, gdzie wespół z ludźmi żyją elfy, krasnoludy i trolle, są zazwyczaj główną areną rozgrywek w grach RPG. Jak to zwykle bywa, świat taki podzielony jest na kilka krain, różniących się od siebie ukształtowaniem terenu, klimatem, językiem i zamieszkującymi je stworami oraz historią.
W takim właśnie świecie przyjdzie nam przeżywać przygody w grze pt. Spells Of Gold, której producentem jest firma Jonquil Softaware. Grę wyda natomiast firma Buka Entertainment. Swoją drogą, Buka planuje wejść przebojem na rynek opanowany od dłuższego czasu przez produkcje z zachodu Europy i Stanów Zjednoczonych.
Ale wracając do samej gry… Światy w Spells Of Gold charakteryzują się o wiele większą złożonością, niż to miało miejsce w jakiejkolwiek komputerowej grze RPG. Kolejne krainy składały się będą z dzielnic, które stanowią odizolowany system ekonomiczny i polityczny.
Nasz bohater będzie mógł się przemieszczać z jednej krainy do drugiej przy pomocy portali, a jego głównym celem będzie kupowanie towarów w jednym mieście i sprzedawanie ich w drugim. Aby mógł je wszystkie dźwigać, został on przez autorów gry wyposażony w Magiczną Sakiewkę Monroka (Magic Sack of Monroke), dzięki której będzie w stanie unieść ogromne ilości towaru przeznaczonego na handel.
Aby nie zrobiła się z tego gra handlowa, zdecydowano się wpleść w akcję nieco wątków fabularnych, co powinno urozmaicić podróże w celu odkrywania coraz to nowych szlaków handlowych. Naturalnie, wszelkie questy będą dobrze płatne. 🙂
Na swej drodze, naszemu herosowi przyjdzie stanąć oko w oko z dzikimi bestiami, bandytami i złodziejaszkami. Do tego wszystkiego, zaskarbi sobie przyjaźń i zasłuży na wrogość wielu ludzi. Ci drudzy z pewnością wynajmą płatnych zabójców, aby pozbyć się jego niewygodnej osoby.
Nasza postać będzie także musiała szkolić się w kilku różnorodnych dyscyplinach tak, aby umiejętności i doświadczenie zostały jak najlepiej wykorzystane. Swoiste „lekcje” z danego zagadnienia będziemy mogli odbyć po odpowiednim opłaceniu mentorów. Wiedza tanio jednak nie kosztuje. Z czasem przyjdzie nam także wstąpić do jednej z wielu gildii, której poparcie może okazać się dla nas całkiem pomocne.
Jeszcze jednym, bardzo ciekawym aspektem gry będzie stopniowe zgłębianie tajemnic świata otaczającego bohatera i poznawanie historii wszystkich terenów występujących w grze.

W skrócie:

Bardzo ładna, estetyczna grafika 3D w rzucie izometrycznym
Niskie wymagania sprzętowe
Wspaniale animowane, duże i czytelne postacie 3D
Wiele różnych krain i miast
Ogromna ilość zbroi, broni i innych „akcesoriów rycerskich”. Ma być ich aż 2000!
Wysoko rozwinięty i przemyślany system ekonomiczny
Praktycznie nieograniczony żadnymi limitami rozwój postaci naszego bohatera
Szeroki wybór akcesoriów magicznych (od scrolli, poprzez napoje, aż po magiczne pierścienie itp.)
Nielinearny scenariusz
Każde zadanie może być wypełnione na kilka różnych sposobów. Można ich też nie kończyć
Duża waga przykładana będzie do odpowiedniego doboru broni do danej walki

To tyle tytułem zapowiedzi Spells Of Gold. Gra zostanie wydana dopiero za rok. Pozostaje nam zatem cierpliwie czekać.