Star Trek Away Team

Renomowany producent gier – Activision zapowiedział na marzec przyszłego roku światową premierę nowej części trylogii Star Trek.
Star Trek Away Team rozgrywa się w realiach Next Generation kilka lat po Dominion Wars. Gracz dowodzi specjalną drużyną, której międzygalaktyczna misja polega na wykryciu źródła biologicznych zanieczyszczeń zatruwających nie tylko Federacje, ale także Klingonów, Romulan i nawet Borga.
Gra odbywa się w świecie rzeczywistym przy zastosowaniu taktyk drużynowych. Trzeba będzie wybrać drużynę i uzbroić ją odpowiednio do celów. W zależności od czekających na wojowników zadań, gracz będzie mógł wybrać od 4 do 6 grup, zawierających w sumie 18 śmiałków. Na swoich ludzi będzie można spokojnie polegać, ponieważ są specjalistami w jednej z 5 dziedzin: nauki, ochrony, medycyny, energetyki i dowodzenia. Trzech lub czterech z nich jest niezastąpionych w każdej sytuacji i jak długo oni będą posiadać niezbędne umiejętności, nie będzie trzeba za wszelką cenę chronić życia innych członków drużyny.
Gra wprowadza wiele nowych elementów do świata Star Trek, jak Infiltrator Ship – statek, który dzięki technologii holografu umożliwia naśladowanie innych obiektów latających.
Częściową inspiracją dla programistów była gra Commandos: Behind Enemy Lines (Eidos Interactive), dzieki czemu w wielu misjach Away Team niewidzialność jest najważniejsza w osiąganiu celów i chroni przed wykryciem przez wroga. Ucieczka nie rozwiaza problemów, wręcz przeciwnie nawet będąc niewidzialnym gracz będzie robić bardzo wiele hałasu.
A propo głosu. Podkładać głosy będą: Brent Spiner – słynny android Data, który tutaj przed każdą misją daje cenne uwagi i rady oraz Michael Dorn czyli Worf, wdzięcznie władający klingonskim mieczem – Bat’leth’em.
W pełni trójwymiarowa grafika pełna intrygujacych efektów dostarcza na poziomach, jak np: dżungla, niezapomnianych wrażen. Można się było o tym przekonać na tegorocznych targach E3, gdzie gra wzbudzała spore zainteresowanie.
W obecnej chwili prace szybko posuwają się do przodu. Już jest gotowa wstępna wersja! LEM ze swojej strony zapewnia, że polska premiera odbędzie się równocześnie ze światową, czyli w marcu 2001 roku.