Telefon – najlepszy wypełniacz czasu?

Właściwie każdy z nas posiada telefon komórkowy, większość z nieograniczonym dostępem do internetu, który dzięki walce o klienta na rynku telekomunikacyjnym, jest zdecydowanie tańszy niż jeszcze parę lat temu. Korzystamy z tego przy każdej nadarzającej się okazji, lwia część społeczeństwa nie wyobraża już sobie życia bez telefonu, a jego chwilowy brak lub zostawienie, np. w domu czy pracy skutkuje zaniepokojeniem i uczuciami zbliżonymi do paniki.
Siedząc w poczekalni u lekarza, podczas jazdy komunikacją miejską czy podczas stania w korach mamy sporo wolnego czasu do zagospodarowania. Kiedyś w tego typu sytuacjach ratowaliśmy się książkami, czasopismami lub uprzejmą, aczkolwiek często niezbyt produktywną, rozmową z ludźmi, którzy akurat znaleźli się obok nas. Obecnie wyciągamy z torby lub kieszeni nasze urządzenie mobilne i możemy wybierać z niezliczonych możliwości: może ciekawy ebook na który nigdy przedtem nie mieliśmy czasu, a może pogawędki online z znajomymi i rodziną lub jakaś śmieszna czy straszna gra na telefon? Opcji jest na prawdę wiele, w jednej chwili możemy poznać informacje z kraju i zagranicy, sprawdzić pogodę na całym świecie, porozmawiać z znajomymi przebywającymi na drugim końcu kontynentu czy dokonać płatności online za zapomniane rachunki.
Telefony są dla nas bardzo ważnymi urządzeniami. To w nich może znajdować się duża część naszego życia towarzyskiego i zawodowego. To tam często kierujemy pytania i wątpliwości dotyczące spraw dnia codziennego, tam często znajdujemy rozrywkę i hobby, uważajmy jednak na to, by życie w telefonie nie stało się dla nas ważniejsze od tego prawdziwego.