Straszne gry na telefon

Kiedyś żeby zagrać w zaawansowaną grę mobilną trzeba było zaopatrzyć się w drogą konsolę taką jak Nintendo Game Boy, Nintendo DS/DSi czy też konsolę PSP od Sony. Był to nierzadko koszt sięgający nawet 2 tysięcy złotych, który w Polsce był tym bardziej dotkliwy jeżeli weźmiemy pod uwagę ówczesne zarobki, które były nawet kilkunastokrotnie niższe niż średnie zarobki w bardzo rozwiniętych państwach takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja czy Niemcy.

Sytuacja na rynku urządzeń przenośnych była jeszcze piętnaście lat temu tragiczna jeżeli chodzi o rynek gier mobilnych. Gry były wyjątkowo proste pod względem zarówno graficznym jak i fabularnym. Odstawały znacząco od swoich starszych braci z konsol przenośnych pod niemal każdym względem.

Nikt nie spodziewał się jednak, że telefony komorkowe tak szybko dogonią konsole przenośne pod względem technologicznym. W 2007 roku Apple zaprezentowało pierwszy pełnoprawny dotykowy smartfon, który rozpoczął trwającą do dziś falę popularności tych małych multimedialnych kombajnów.

Pierwsze gry, które były prezentowane na smartfonach z lat 2007-2011 były dość prostymi produkcjami, które w większości przypadków były grami dwuwymiarowymi. Przełom nastąpił w roku 2011 kiedy to jakość grafiki w grach na telefony komórkowe zaczęła być porównywalna do jakości z gier na chociażby PlayStation Portable.

Rozwój ten przyniósł mnóstwo świetnych gier. Nieważne czy zabawne czy straszne gry na telefon – dzięki smartfonom na rynek zaczęły trafiać tytuły z naprawdę każdego gatunku.