W tym filmie aktor filmów akcji Bruce Willis wciela się w lekarza psychiatrę, który zostaje postrzelony przez swojego pacjenta. Po postrzeleniu postanawia zająć się dziesięcioletnim chłopcem, który twierdzi, że widzi i rozmawia ze zmarłymi osobami, którzy potrzebują jego pomocy, bo właściwie nie wiedzą, że już umarli?psychiatra przeprowadza z chłopcem całe mnóstwo rozmów, bardzo chce mu pomóc, bo wtedy za jednym zamachem pomoże także sobie? nie może sobie, bowiem darować, że jeden z jego pacjentów popełnił samobójstwo i doktor jest pogrążony w głębokiej depresji? nie może złapać kontaktu ze swoją żona ? bardzo się od siebie oddalili i zaczyna wątpić w swoje umiejętności zawodowe?
Film od pierwszej chwili trzyma w napięciu?pojawiają się umarli, z którymi rozmawia chłopiec?atmosfera jest tajemnicza i gęsta od czegoś trudno zdefiniowanego: jakiegoś zła i grozy?
Bardzo dużą zasług ą tego ze film ogląda się naprawdę dobrze jest bez wątpienia dobra gra głównych postaci: Bruce Willis zagrał świetnie a młody Osmet jest właściwą osobą na właściwym miejscu?
Oglądając ten film, który zaskakuje w wielu miejscach to jednak zakończenie naprawdę trudne jest do przewidzenia?