Wraz z popularyzacją internetu i popularnych serwisów, na których użytkownicy zamieszczają swoje filmy, prawidłowe ćwiczenie w domu może się wydawać banalnie proste. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie mamy kontaktu z profesjonalistą, a jedynie oglądamy co robi instruktor lub instruktorka uważać trzeba podwójnie.
Po pierwsze: rozgrzewka! Niezależnie od tego czy zamierzamy wykonać trening przedramion, pośladków, ud czy brzucha, rozgrzewka jest absolutną podstawą, żeby uniknąć bolesnych kontuzji. Powinna trwać około dziesięciu minut i uwzględniać wszystkie partie ciała.
Po drugie, dobór ćwiczeń. Warto poczytać opinie o danym instruktorze zanim zaczniemy ćwiczyć, a także pamiętać o urozmaicaniu treningu: ćwiczenia powinno się często zmieniać i nie wykonywać tygodniami tych samych.
Po trzecie: rozciąganie. Rozciąganie jest również integralną częścią treningu, poza tym pozwala nam się zrelaksować i powoli uspokoić szybko bijące serce. Po zakończeniu treningu trzeba zjeść posiłek bogaty w białko.