urlop (7)Turystyka wakacyjna to oferta wypoczynku dla dzieci i młodzieży, dla których wakacje to dwa miesiące wolnego od szkoły. Co zatem oferują biura podróży dla najmłodszych?

Tradycyjne wyjazdy kolonijne oraz tematyczne obozy – tak w skrócie można podsumować oferty wypoczynku dla dzieci. O ile jednak kolonie stają się coraz mniej popularne, o tyle obozy zyskują na popularności. Obecnie obozy dla dzieci i młodzieży mogą być zarówno obozami sportowymi, jak i obozami językowymi. W czasie trwania obozu dzieci mają zagwarantowaną profesjonalną opiekę, mogą również spędzić czas na nauce. Obozy sportowe oferowane są jako obozy, w czasie których dzieci mogą rozwijać własne pasje i zainteresowania. Przykładem takiego obozu może być obóz konny.

Oczywiście wakacyjny wypoczynek może być również wypoczynkiem w jakimś sensie biernym, bez dokładnie zaplanowanego czasu poświęconego na każdą aktywność. Takie wyjazdy dostępne są jako wyjazdy dla rodzin. Na miejscu w hotelu, w którym mieszkają turyści, zwykle są organizowane dodatkowe zajęcia dla dzieci.