Kupujemy zabawki

Gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny, wiele się zmienia. Inaczej zarządzamy czasem, zmieniamy wystrój mieszkania. Zaczynamy także odwiedzać sklepy, do których wcześniej nie zaglądaliśmy.
Skompletowanie wyprawki to nie lada wyczyn. Butelki, smoczki, pieluszki, to tylko wierzchołek prawdziwej góry niezbędnych rzeczy. W końcu przychodzi również czas na na prawdę przyjemne zakupy – kupujemy zabawki.
Ich wybór w sklepach jest ogromny. Bywa, że trudno ograniczyć się do planowanych kilku sztuk. Na jakie więc się zdecydować, by zadowolić dziecko a przy okazji nie zrujnować domowego budżetu?
Niemowlę najpierw zwraca uwagę na wygląd zabawek. Gdy nie potrafi jeszcze wyciągnąć rączek, chętnie je ogląda. By skupić jego wzrok niezbędna będzie zabawka kontrastowa, o wyrazistej barwie, lub czarno-biała. Z pewnością zauważysz jak chętnie będzie wodziło za nią wzrokiem. Przyda się także zabawka przytulanka typu kocyk. Każdemu dziecku ułatwi zasypianie i uprzyjemni sen.
Gdy Twój maluszek zacznie już chwytać zabawki w rączki, podawaj mu miękkie, przyjemne w dotyku przytulanki, z plastikowymi elementami do chwytania, lub doszytym gryzaczkiem. W tym czasie sprawdzą się także wszelkie świecące i grające elementy. Takie zabawki to prawdziwa frajda dla najmłodszych.
Pamiętaj, że zabawa nie ogranicza się jedynie do domu. Codzienne spacery umilą specjalne zabawki do wózka. Ich wybór jest szeroki. Mogą być plastikowe, pluszowe, wyposażone w piszczałki i gruchawki – z pewnością znajdziecie odpowiednią dla siebie. Zabawki do wózka wyposażone są w specjalne uchwyty umożliwiające ich zamocowanie. Dzięki temu są zawsze na wyciągnięcie ręki malca i nie zgubią się podczas spaceru.