Zakopane. Jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce. Chętnie wybierane jako kierunek wycieczek szkolnych, studenckich wyjazdów, firmowych wyjazdów integracyjnych podróży indywidualnych ludzi w każdym wieku.

Miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno odpocznie od zgiełku miasta. Chętnie odwiedzane przez turystów z Polski i zagranicy. Piękno krajobrazu połączone z doskonałym góralskim jadłem, muzyką i kulturą tworzy niepowtarzalny klimat, który urzeknie każdego.

Mimo iż dojazd do zakopanego zatłoczoną ,,zakopianką” zwykle przyprawia kierowców o ból głowy na prawdę warto to miejsce odwiedzić. Jeśli nie chcemy jechać własnym autem zawsze można skorzystać z busów firmy DreamCab. Busy do zakopanego jeżdżą z wielu miejsc w Polsce, a ceny biletów nie są wygórowane. Siadamy wygodnie w busie i możemy już zacząć się relaksować. Do busa możemy zabrać książkę, e-booka lub zwyczajnie posłuchać muzyki z odtwarzacza mp3, a wtedy podróż upłynie nam szybko i przyjemnie. Przewóz osób na popularnych trasach jest już tak powszechny, że wiele osób wybiera właśnie ten środek transportu. Nie musimy martwić się o własne auto, parkingi, tankowanie czy sytuację na drogach. Wsiadamy do busa i jedziemy dokładnie tam gdzie chcemy.

Zakopane to szczególne miejsce na mapie Polski i jedno z najchętniej wybieranych na weekendowe czy świąteczne wyjazdy. To właśnie spędzanie świąt w górach stało się ostatnio bardzo popularne. Chętnie wybieramy ten sposób spędzenia świąt z rodziną.

Zakopane słynie z wyśmienitego jedzenia. Na turystów czeka cala masa przysmaków, które koniecznie trzeba spróbować. W samym mieście znajduję się niezliczona ilość restauracji i barów, które oferują klasyczne, góralskie jadło. A wszystko to wśród drewnianych ław i baranich skór bo tak głównie te restauracje wyglądają. Ceny nie należą niestety do najniższych. Miejscowi chętnie korzystają z popularności miejsca i na jedzeniu, noclegach i pamiątkach zrobili prawdziwy biznes. Tętniące życiem i kolorami ,,Krupówki” są tego doskonałym przykładem.

Mimo dość wysokich cen warto do Zakopanego przyjechać, chociaż raz i poczuć to miejsce na własnej skórze. Większość z nas będzie zachwycona. Tylko osoby, które szukają w górach ciszy i spokoju mogą poczuć się przytłoczone ilością ludzi, którzy tu przyjechali. Wtedy pozostanie im już tylko samotna wędrówka po górach, a Zakopane jest doskonałym miejscem, aby taką wędrówkę zacząć.