Zalety biegania

Rozpoczynając swoją przygodę ze sportem z pewnością zastanawiałeś się, jaka forma aktywności fizycznej przynosi najwięcej korzyści. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, jakich pożądamy efektów oraz naszego doświadczenia.
Jedną z podstawowych form aktywności jest bieganie, czyli nieodłączny element niemalże każdej dyscypliny sportowej. Największym jego atutem jest niezwykle dobroczynne działanie na nasze serce i cały układ krwionośny. Regularne bieganie można znacznie obniżyć ryzyko wytępienia zawału, gdyż zwiększa się objętość mięśnia sercowego. Ponadto biegacze mają znacznie większą odporność od osób, prowadzących bierny tryb życia. Bieganie na świeżym powietrzu nie tyko dotlenia organizm, ale także hartuje go, dzięki czemu znacznie łatwiej przechodzi wszelkie infekcje, grypy i zachorowania. Oczywistym faktem jest poprawa naszej sylwetki, kondycji, a także metabolizmu. Ponadto taki rodzaj ruchu działa na nas odmładzająco. Bieganie poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie jędrność i zdrowie skóry.
Biegać możemy na bieżni, w parku, lesie, na boisku lub podczas gier w piłkę nożną, koszykową, siatkową, tenisa, hokeja… i można by tak wymieniać. Bieganie umożliwia nam walkę z samym sobą i sowimi słabościami.