Odwijaki

W przeciągu ostatniego miesiąca okradzionych zostało jedenaście magazynów, w których przechowywany był profesjonalny sprzęt. Dane te są dość zaskakujące. Wyspecjalizowane urządzenia są co prawda drogie, jednak – biorąc pod uwagę, że zaginął między innymi odwijak – nie są zdecydowanie małymi przedmiotami, które można schować do bagażnika samochodu i przetransportować w dowolne miejsce.

Pojawia się pytanie, kto zdecydował się dokonać tego rodzaju rabunków, biorąc pod uwagę, jak trudnym są przedsięwzięciem. Podejrzewamy, że za wszystkimi jedenastoma przypadkami stoi jedna, zorganizowana grupa przestępcza. Wskazują na to między innymi podobne techniki zastosowane przy wyłamywaniu zamka drzwi wejściowych. Również kłódki z bram wjazdowych zlikwidowane zostały w podobny sposób.

Nadal nie udało się nam jednak ustalić, w jakim celu złodzieje dokonywali rabunków. Być może w grę wchodziły kwestie finansowe – poszukiwani chcieli być może sprzedać skradziony sprzęt i w ten sposób zrobić. Dlaczego jednak zdecydowali się na kradzież odwijaka, a nie luksusowego samochodu? Tego wciąż nie możemy zrozumieć.

tagi kluczowe: Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki w ofercie BTC maszyny, żarówka spaleniowa, krzem bezpostaciowy