Labirynt – najstraszniejsza gra na świecie

Wiele osób zapewne ucieszyła najnowsza wiadomość z wczoraj o tym, że najstraszniejsza gra na świecie Labirynt (jak zaczęli nazywać ją niektórzy z polskich recenzentów growych) doczeka się jeszcze w tym roku kontynuacji w postaci drugiej części tej intrygującej, bardzo mrocznej, ale zarazem krwawej i brutalnej gry mobilnej.

Pierwsza część Labiryntu miała premierę w marcu ubiegłego roku i początkowo nie cieszyła się dużą popularnością. Oczywiście dwadzieścia tysięcy pobrać ze sklepu Google w ciągu miesiąca nie jest wcale jakąś ogromną porażką, ponieważ dzięki reklamom wbudowanym w grę twórcom już na tych samych dwudziestu tysiącach udało się wyjść na zero, ale twórcy Labiryntu na pewno liczyli na więcej. Szczególnie, że celowo zrobili grę w taki sposób żeby wzbudzała kontrowersje i skandale.

Na szczęście twórców popularność gry wybiła dopiero w kwietniu kiedy kilku popularnych YouTuberów zrobiło kilka filmików o grze na swoich kanałach. Widzowie podłapali temat i zaczęli pobierać pierwszą część Labiryntu. Zaraz za nimi poszli recenzenci, krytycy i liczne magazyny poświęcone smarftonom. Pierwsze recenzje były bardzo wysokie i przypieczętowały one późniejszy, jeszcze większy sukces tej mrocznej gry mobilnej.

W ciągu sześciu miesięcy od premiery Labirynt został pobrany ze sklepu Google Play aż cztery miliony razy. Jak na polską grę małego 3-osobowego studia jest to wynik, który bez wątpienia ogromnym sukcesem. Nie dziwi więc też fakt, że twórcy bardzo szybko ogłosili prace nad kontunuacją.