Każdemu z nas marzy się laptop, na którym będzie można grać w każdą grę, bateria będzie trzymać wiecznie, a jego waga będzie mniejsza od piórka. Czy takie Notebooki istnieją w dzisiejszym świecie? Niestety nie, ale producenci robią wszystko, aby w przyszłości do tego doszło. Już teraz najlepsze laptopy mogą śmiało konkurować z najlepszymi komputerami. Powiedzenie, że tylko na komputerach można grać można wyrzucić do lamusa.

Najnowsze laptopy absolutnie w niczym nie odbiegają od najlepszy pecetów. Ma na myśli parametry techniczne. Bo jeżeli chodzi o cenne to o tej samej specyfikacji komputer jest o wiele tańszy. To jest mankament dla, którego często jeszcze wybieramy stacjonarny komputer.

Właśnie nie dawno został wydany najlepszy Notebook MALIBAL Nine X7200, który jeszcze nie miał premiery w Polsce. Cena tej maszynki to bagatela 4500 euro. To około 20000zł. Taka cena sprawia, że rzadko kto może sobie pozwolić na takie cudo. Jednak parametry tego laptopa przyprawiają o lekki zawrót głowy. Chociaż by 12 GB RAM jest całkowitym wyprzedzeniem dzisiejszych czasów. 6 rdzeniowy procesor o mocy taktowania 3,30 GHZ sprawia, że nie jeden polski komputer w Polskim domu musi się czerwienić. To co na pewno należy do negatywnych cech to waga. Laptop z założenia ma być poręczny i lekki. Tutaj 6 kilogramowy klocek sprawia, że możemy go używać tylko w domu.

Jak widać technika w laptopach idzie coraz bardziej do przodu. Opisany powyższych Notebook jeszcze nie spełnia swoich podstawowych założenia jaką jest mobilność. Jednak idąca każdego dnia do przodu technika na pewno sprawi ,że już za kilka lat będziemy mogli się cieszy niezwykle ultralekkim laptopami o najwyższych parametrach.