Sieć internetowa jest to bez wątpienia jeden z największych wynalazków, który pociągnął za sobą rozwój wielu innych branż. Jedną z nich jest rynek gier komputerowych, który zdecydowaną większa swoich odbiorców odnajduje pośród nastolatków i dzieci. Przez lata swojego istnienia kilka tytułów zdobyło szczególne uznanie pośród graczy, a organizowane dzisiaj turnieje gier nie dziwią już nikogo.

Pierwszym hitem ogólnoświatowym jest nie już tak młoda jednakże wciąż fajna gra pod tytułem Quake III Arena. Jest to typowy FPS oferujący bardzo dobrą jak na swoje czasy grafikę, ale przede wszystkim niepowtarzalną rozgrywkę. Tempo zabawy jest tutaj niesamowite. Nieustająca akcja, zróżnicowane bronie oraz mapy sprawiają, że nawet po tylu latach wciąż istnieją działające klany. Warto zwrócić uwagę, że powstała także jej przeglądarkowa wersja.

Najlepsza gra online innej grupy użytkowników to z kolei Counter-Strike. Internetowa zabawa swego czasu pochłonęła prawie wszystkich graczy. Pękające w szwach kafejki internetowe był chlebem powszednim. Z początku bazujący na innej grzej stał się zupełnie oddzielnym FPS-em, w którym gracze dzielą się na dwie grupy: terrorystów i antyterrorystów. Ogromna popularność sprawiła, że do dziś organizowane są specjalne turnieje dla najlepszych na świecie.

Na koniec nie można także zapomnieć o World of Warcraft. Ta gra mmo to chyba największy hit wszech czasów, uniwersum gromadzące setki tysięcy graczy na całym świecie. Przygoda wśród mitycznych stworów wciąga praktycznie każdego, kto w nią zagra. Masa gadżetów i dodatków, niesamowita przygoda oraz wspólna zabawa sprawiają, że nie ma na świecie gracza nie znającego tego tytułu.