Gdańsk, miasto przepięknie położone nad Bałtykiem, pełne zabytków i muzeów, stanowi atrakcję turystyczną dla przyjezdnych z kraju i z zagranicy. Jako duży ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny jest miejscem, gdzie prowadzi się sprawy biznesowe, organizuje konferencje i sympozja naukowe, gdzie odbywa się wiele imprez kulturalnych. Krótko mówiąc, codziennie przybywają tu setki albo i tysiące ludzi, którzy mają tu sprawy do załatwienia, albo chcą wypocząć, korzystając z atrakcji nadmorskiego kurortu.

Bez względu na cel przyjazdu sprawą nadrzędną jest znalezienie hotelu o wymaganym standardzie. Hotele w Gdańsku oferują tysiące miejsc noclegowych w różnym standardzie. Jednakże należy wcześniej zarezerwować pokoje. Warto wówczas skorzystać z propozycji oferowanych przez grupę Accorhotels. Firma współpracuje z kilkoma hotelami o wysokim standardzie i dogodnej lokalizacji. Korzystając z pośrednictwa firmy, można liczyć na spore rabaty.

Osobom, dla których głównym celem jest wypoczynek na plaży, warto polecić hotel położony zaledwie o 200 m od plaży, otoczony zadbanym ogrodem, skąd blisko na sopockie molo. Plażowanie, spacery morskim brzegiem, wyprawy rowerowe dobrze przygotowanymi szlakami to niejedna forma wypoczynku. Hotel dysponuje własnym basenem rekreacyjnym z iluminacją świetlną, sauną fińską i parową oraz pokojami masażu. Czas pobytu nad Bałtykiem można też wykorzystać na odnowę biologiczną i pielęgnację ciała, gdyż w hotelu znajduje się centrum SPA Beauty oraz Derm Instytut.

Równie wysoki komfort zapewnia inny hotel położony tuż przy plaży, skąd można powędrować do niedalekiego Sopotu. Jest przygotowany na przyjęcie gości indywidualnych, rodzin z dziećmi (atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw) oraz większych grup. Nowocześnie wyposażone sale konferencyjne są wykorzystane na organizację konferencji i szkoleń.

Dla osób, które przyjeżdżają w celach biznesowych oraz turystycznych ważna jest lokalizacja hotelu w centrum miasta. Accorhotels przyjmuje rezerwacje pokoi w hotelach położonych w bezpośredniej bliskości Starego Miasta. Prezentują one wysoki standard – komfortowo urządzone pokoje, profesjonalna obsługa i wyborna kuchnia we własnej restauracji zdecydowanie wpływają na jakość pobytu klientów na terenie obiektu.