Niebanalne Pomorze Zachodnie – region idealny do zorganizowania sobie i swojej rodzinie wspaniałych wakacji nad polskim morzem.

Cała Polska część wybrzeża Bałtyku usiana jest miejscowościami wypoczynkowymi które w okresie letnim przeżywają prawdziwe oblężenie. Kurorty te z roku na rok coraz mocniej się rozrastają i dzisiaj coraz trudniej znaleźć miejsca odludne.

Korzystają na tym oczywiście turyści i wczasowicze którzy szukają miejsc do letniego wypoczynku nad morzem oferujących nie tylko plaże ale również bogata ofertę gastronomiczną, atrakcje turystyczne, imprezy cykliczne oraz infrastrukturę sportową dla wypoczywających aktywnie. Doskonałym regionem który postawił właśnie na te przymioty jest Pomorze Zachodnie ciągnące się od Świnoujścia po Kołobrzeg.

Ten pas wybrzeża oferuje zarówno spokojne wioski nadmorskie takie jak Międzywodzie, Pustkowo czy Grzybowo, przez większe miejscowości tętniące turystycznym życiem jak Dziwnów, Niechorze czy Dźwirzyna aż po flagowe kurorty-uzdrowiska z bogata przeszłością czyli Międzyzdroje, Kołobrzeg i wspomniane już Świnoujście.

Najbardziej wymagający powinni jednak celować w środkową część regionu czyli w Wybrzeże Rewalskie które skupia sześc miejscowości nadmorskich w gminie Rewal z których każda posiada bogatą ofertę noclegową, gastronomiczną i rozrywkową. Dodatkowo każda z tych miejscowości posiada unikalną atmosferę i specyficzny klimat.

Poczynając od wschodniej strony Pogorzelica to tereny leśne, ścieżki spacerowe, wspaniała plaża i cisza dla lubiących spokojne wakacje. Dalej Niechorze – mekka imprez i atrakcji ze wspaniałymi restauracjami, smażalniami, promenada na klifie, przystanią rybacką, niewielkim molo, parkiem miniatur oraz jedną z najwyższych polskich latarni morskich.

Pustkowo to znowu oaza spokoju, a dalej centrum gminy czyli Rewal ze wspaniałym centralnym placem z fontannami i charakterystycznymi figurami wielorybów oraz ogromnym tarasem widokowym z którego rozpościera się rewelacyjna panorama Bałtyku.

Po stronie zachodniej słynący z ruin kościoła na klifie oraz muzeum 15stego południka Trzęsacz, niewielka miejscowością, obowiązkowy punkt dla wszystkich spędzających wczasy w tym regionie.

Najdalej na zachód wysunięte jest Pobierowo. Największy i najbardziej zatłoczony w okresie wakacyjnym kurort tej części wybrzeża. Setki knajp, barów, pubów, cukierni i lodziarni, ogrom ofert noclegowych w dosłownie każdym standardzie od tanich pokoi na kwaterach prywatnych, poprzez domki nad morzem, pensjonaty aż po luksusowe hotel SPA.

Jeżeli do tego dodamy że wszystkie miejscowości gminy Rewal posiadają czyste, zadbane i bezpieczne plaże okraszone certyfikatem międzynarodowym Błękitna Flaga to miejsce to wydaje się idealnym do zorganizowania sobie rodzinnych wczasów nad morzem bałtyckim.