Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Para młoda przyrzeka sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, a potem, razem z gośćmi, udaje się bawić na wspaniałym weselu.

Ten idylliczny opis pomija jednak ogrom przygotowań, które trzeba poczynić, żeby tego dnia wszystko było zapięte na ostatni guzik. Ksiądz i organista na ślub, dekoracja kościoła, suknia panny młodej i garnitur pana młodego to dopiero początek. Należy też zorganizować wesele. Tutaj pojawiają się schody. Najpierw trzeba wybrać salę, najlepiej rok lub dwa lata przed planowanym ślubem, później poszukiwanie dobrego zespołu, który umili ten dzień muzyką. Ustalenie listy gości też nie jest bułką z masłem, podobnie jak wręczenie każdemu z nich specjalnie projektowanego zaproszenia. Na sam koniec pozostaje ustalenie menu i kupienie alkoholu.
Po tak skomplikowanych przygotowaniach nareszcie nadchodzi upragniony dzień. Z jednej strony radość z rozpoczęcia nowego etapu w życiu, a z drugiej ulga. Nareszcie można odpocząć! I to najlepiej na wymarzonej podróży poślubnej!