Treningi tenisa warto zacząć w każdym wieku. Bieganie z rakietą po korcie to przede wszystkim wspaniała zabawa, która przy okazji pozwala spalić trochę kalorii, wzmocnić mięśnie i przyspieszyć metabolizm. Gra w tenisa ma same korzyści, ale pierwsze kilka razy może być trudne. Dowiedz się, jak przygotować się do gry w tenisa.

Przede wszystkim – zadbaj o swoją kondycję. Chociaż trochę. Kiedy zaczniesz grać w tenisa jej poziom będzie szybował w górę, jednak żeby się nie zniechęcić, trzeba na początek mieć jakąś formę. Tenis na początku oznacza dużo biegania. Dlatego pojeźdź na rowerze, popływaj, wyjdź na jogging. Wszelkie formy ćwiczeń kardio mile widziane.
Poza tym – zadbaj o mięśnie. Zwłaszcza rąk i grzbietu, bo to one najczęściej biorą udział w grze. Dzięki temu nie będziesz przychodzić na treningi z nieznośnymi zakwasami po wcześniejszych zmaganiach.
Warto także zaopatrzyć się w akcesoria tenisowe. Zwłaszcza rakieta i dobre buty mają duże znaczenie dla poziomu wykonywania treningu i znacznie poprawią twój komfort.